Stupava hlási pokojný priebeh volieb: Účasť bola vyššia dopoludnia

Bez incidentov a rušivých vplyvov, ktoré by ohrozili pokojný priebeh, tak sa odvíjajú od rána sobotňajšie komunálne voľby v Stupave pri Bratislave.

„Jediné nedorozumenia, ktoré sme zaznamenali, sa týkali dvoch voličov, ktorí požiadali o voľbu prostredníctvom prenosnej urny. Na určenom mieste, na ktorom mali byť, sme ich nenašli,“ uviedla podpredsedníčka mestskej volebnej komisie Helga Csalavová.

Informovala tiež, že intenzívnejšiu účasť voličov zaznamenali najmä v predpoludňajších hodinách. „Popoludní prišiel menší útlm, no podvečer opäť začínajú voliči prichádzať vo väčších vlnách,“ informovala.

V Stupave môže o primátorovi a poslancoch mesta rozhodnúť 9336 oprávnených voličov, ktorí volia vo ôsmich volebných okrskoch. Kandidáti na primátora sú štyria, na poslancov 38. Mestské zastupiteľstvo v Stupave je 16–členné.

Starostov, primátorov a komunálnych poslancov možno v takmer 3000 obciach na Slovensku voliť až do 22.00 h. Výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí budú zverejnené na webovej stránke www.volbysr.sk

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Stupava24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.