VIDEO: Tréner Holúbek po prehre Ružomberka v Žiline

Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v rámci 14. kola Fortuna ligy na ihrisku Žiliny. Ako videl stretnutie tréner Liptákov?

Prvých desať minút krajského derby sa hralo aktívne na oboch stranách. Hostia sa dostali do niekoľkých dobrých náznakov šancí, ale ich strely skončili iba na obrancoch domácich. Po akciách Boženíka a Mustedanagiča tempo hry upadlo a dlhé minúty sa diváci na tribúnach nudili. Občas ich z nudy vytrhla akcia domácich, ktorá sa však väčšinou končila ofsajdom. Až v závere polčasu prišli pekné momenty. V 37. min. Škvarkovu strelu Macík chytil, o minútu Kaša vysunul dlhou hlavičkou do šance Boženíka, mladý útočník MŠK sa po súboji s Macíkom na hranici 16-tky ocitol na zemi, ale stihol sa postaviť a loptu vyslať na prázdnu bránu, kde však Macíka výborne zastúpil kapitán Kružliak a odhlavičkoval loptu do bezpečia. V 43. min. sa Mustedanagič ocitol z ničoho nič v šanci, ale v dobrej pozícii v 16-tke domácich zle trafil loptu. V nadstavenom čase sa diváci predsa len potešili, keď sa lopta po spolupráci Mihalíka so Škvarkom dostala k Boženíkovi, a ten krížnou strelou prekonal Macíka – 1:0.

Druhý polčas začali aktívnejšie hostia a obrana domácich na čele s brankárom Holecom mala čo robiť, aby odolala ružomberským nájazdom do 16-tky a následným pokusom. Hosťom sa rozohrali krídla a Žilinčania sa takmer vôbec nedostávali cez polovicu. V 67. min. to však skúsili, a hneď aj pohrozili, keď nebezpečne no vedľa pálil Boženík. Ružomberčania zvierali domácich vo veľkom tlaku, z ktorého však nedokázali vyťažiť viac, ako len strely vedľa a pár nebezpečných situácií, ktoré obrana MŠK odvrátila. V 81. min. prišla jedna z mála akcií domácich, z ľavej strany odcentroval Mihalík a striedajúci Holúbek na zadnej žrdi hlavičkou poslal loptu do siete. Domáci už potom kontrolovali hru, Ružomberok prestal byť aktívny a v záverečnej minúte za to pykal. Mladý ľavý obranca Sluka si narazil s Holúbkom a z veľkého uhla prestrelil Macíka. Žilina tak nakoniec rozdielom triedy zdolala Ružomberok a vyšvihla sa na 2. miesto v tabuľke.

„Zápas skončil 3:0 takže sa hodnotí ťažko,“ skonštatoval na tlačovke tréner Ružomberka David Holoubek.

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 3:0 (1:0)

  • Góly: 45.+2 Boženík, 81. Holúbek, 90. Sluka.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Ružomberok24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.