KURIOZITA DŇA: V Žiline pripravili zo 718 vajec rekordnú omeletu

Svetlo sveta uzrel nový slovenský rekord. Postarali sa oň v Žiline, kde pripravili poriadne veľkú omeletu.

Občianske združenie Nobis Porospere zo Žiliny sa v piatok 12. októbra, v predvečer Svetového dňa vajec, ktorý sa traduje od roku 1966, zapísalo do Knihy slovenských rekordov. Pre Žilinčanov pripravilo najväčšiu omeletu zo 718 vajec. TASR informoval rekordológ Igor Svítok z certifikovanej organizácie Slovenské rekordy.

Na gurmánske dielo použilo okrem vajec aj jarnú cibuľku, papriku, olej, soľ, korenie. „Všetko sa dialo pod dohľadom odborníkov – šéfkuchárov Romana Pekného a Michala Mileca. Tí dbali na to, aby omeleta bola chutná a nepripálila sa,“ priblížil rekordológ.

Samotná doba smaženia zmesi trvala po finálnu degustáciu viac ako jeden a pol hodiny. Po prevzatí certifikátu za platný slovenský rekord nasledovalo omeletové hodovanie, o ktoré bol podľa Svítoka veľký záujem.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.