Jeseň v betliarskom parku: Romantická prechádzka zaručená, FOTO

Poľovnícky kaštieľ Andrássyovcov obklopuje jeden z najkrajších anglických parkov na Slovensku. Momentálne to tam hýri krásnymi farbami. Pozrite si fotky.

Historický park momentálne láka nadšencov prírody ešte viac. Všade navôkol sa to hýri pestrými farbami. Jeseň do parku zavítala v plnej sile. Počas našej návštevy sme stretli Rožňavčanov i cezpoľných. Pestrofarebné stromy lemujúce chodník až po samý koniec parku určite neprehliadnete. Okrem toho, jesennej atmosfére v parku pridáva na šmrnci aj Rímsky vodopád.

Betliarsky park je naozaj skvostom, kde nemožno prehliadnuť vzácne dreviny a objekty i vzácne stromy. Park prechádzal mnohými rekonštrukciami až do podoby, ktorú môžeme vidieť dnes.

Počas uplynulých dní sa do parku vybral pozrieť aj nadšenec prírody Petr Hanzlíček a zhotovili vám desiatky fotiek. Momentálne potulky parkom obľubujú aj rodiny s deťmi, jednotlivci pri prechádzke so svojim štvornohým miláčikom. Nechýbajú však ani zamilované páriky, ktoré si do historického parku chodia vychutnať romantiku.

Pozrite si fotky v našej galérii 🙂

Základ parkovej výsadby tvoria domáce druhy drevín – hlavne javory, jasene, lipy, duby, hraby, buky a iné. Architektonická a krajinárska zložka sa vzájomne prelínajú. Zaujímavý je napríklad Slobodomurársky pavilón, ukrytý v zmiešanom poraste a obohnaný vodnou priekopou. Podobne medzi veľmi zaujímavé stavby patrí Veľký umelý vodopád, či Hermésova studňa.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.