Trnava priláka mladých zo 6 krajín: Cieľom projektu je znížiť nezamestnanosť mládeže

Mladí zo šiestich krajín Európy prídu do Trnavy kvôli sociálnemu podnikaniu. Pripravia aj verejnú prezentáciu počas Tradičného trnavského jarmoku.

Medzinárodný vzdelávací projekt Mladí pre sociálne podnikanie pod hlavičkou programu Erasmus+, s podporou mládežníckej organizácie Iuventa a s účasťou zástupcov šiestich krajín Európy, sa uskutoční v Trnave od 3. do 10. septembra.

Jeho cieľom je prispieť k zníženiu nezamestnanosti mládeže a reagovať na sociálnu inklúziu v Európskej únii. Organizátorom je občianske združenie (OZ) Youth for Equality.

„Mladí ľudia vidia potrebu diskutovať a rozvíjať tento druh podnikania, do Trnavy prídu z Turecka, Grécka, Bulharska, Litvy, Španielska a zo Slovenska,“povedala za organizátorov z OZ Diana Jašeková.

Rôzne aktivity

Počas týždňa prostredníctvom vzdelávacích metód a aktivít, akými sú diskusie o sociálnych problémoch, sociálnej inklúzii, simulácie k téme podnikanie a podpora, návštevy sociálnych podnikateľov, budú tvoriť rôzne výstupy.

Najdôležitejším z nich sú podnikateľské plány, ktoré po skončení môžu implementovať vo svojich krajinách. „Celý náš projekt má trvanie šesť mesiacov, táto hlavná aktivita je organizovaná práve v Trnave, kde bude naše OZ ďalej vyvíjať činnosť,“ dodala Jašeková.

Pripravujú sa na verejnú prezentáciu

„V rámci stretnutia pripravujeme aj verejnú prezentáciu v centre Trnavy počas Tradičného trnavského jarmoku v nedeľu 9. septembra od 10. do 13. hodiny. Pri budove Trnavskej univerzity na Univerzitnom námestí budú účastníci prezentovať získané užitočné a zaujímavé poznatky a informácie na tému sociálne podnikanie občanom,“ informovala Jašeková.

Youth for Equality je mimovládna organizácia, ktorá organizuje vzdelávacie aktivity pre mladých ľudí najmä v oblasti podnikania, ľudských práv a ekológie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.