Nová cyklotrasa na Hlbokej je spojazdená: Mesto pokračuje v budovaní ďalšej trasy

Cyklisti už naplno využívajú novú cyklotrasu na Hlbokej ulici. Mesto počíta s vybudovaním trasy aj na Špačinskej ceste.

Cyklisti môžu naplno využívať novú cyklotrasu v smere od Mestského amfiteátra pod stredovekými hradbami k znovupostavenej severnej veži týchto hradieb.

Novo vybudovaná cyklotrasa je dlhá 860 metrov a široká je 2,5 metra, pričom chodník aj cyklocesta je oddelená od frekventovanej cesty a tiež od novovybudovaného chodníka pre chodcov.

Mesto ďalej pokračuje v budovaní podmienok pre cyklistov. Podľa slov mesta sa podmienky pre cyklistickú dopravu v Trnave sa čoskoro zlepšia nielen na Hlbokej, ale aj na Špačinskej ceste. Na Špačinskej ceste má vyrásť nová cestička pre cyklistov a chodník pre chodcov.

„Výstavba prvej etapy novej cyklotrasy a chodníka pre chodcov od Rybníkovej ulice až po križovatku Špačinskej s Kukučínovou sa má začať už v tomto roku,“ informuje mesto vo svojej správe. Tá nadviaže na jestvujúcu cyklotrasu a chodník na Rybníkovej ulici.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.