Na zemplínskom mori ľudí čaká zaujímavý pohľad: Šírava privíta jachtárske preteky

Na zemplínskom mori sa už onedlho uskutoční zaujímavé podujatie. Na Šírave sa budú konať jachtárske preteky.

Na Zemplínskej šírave budú jachtárske preteky. Uskutočnia sa v dňoch 28. – 29. júla v rekreačnom stredisku Medvedia hora. Pôjde o 38. ročník vytrvalostného preteku, ktorý potrvá celých 24 hodín.

Štart pretekov

Zemplínske more, ktoré prirovnávajú často k zátokam Jadranu, sa stane dejiskom zaujímavých pretekov. Naskytne sa tam naozaj veľmi pekný výjav. A to rovno na vode, ktorú skrášlia jachty.

Pôjde o podujatie s názvom TOP 24 – vytvrvalostný 24 hodinový pretek v jachtingu kajutových lodí. Nástup lodí je v pláne v sobotu 28. júla o 11. hodine a štart pretekov o 12. hodine.

Tradícia

Organizátorom podujatia je Slovenský zväz jachtingu a Jachtklub Šírava. Členovia tohto miestneho jachtklubu využívajú už štvrté desaťročie vynikajúce podmienky pre jachting na zemplínskom mori.

Pre svoj prístav a centrálu si vybrali lokalitu na Medvedej hore, kde sa aj tento víkend spomínaná akcia uskutoční. Podujatie robia každý rok a stalo sa už akousi tradíciou. Preteky s dĺžkou okruhu 18 kilometrov sa ukončia v nedeľu 29. júla.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Michalovce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.