Štvrtý ročník Liptovfestu: Tisíce návštevníkov prekonali aj slovenský rekord! FOTO

Štvrtý ročník festivalu Liptovfest prilákal v piatok a sobotu (20. a 21.7.) do Tatrapolisu pri Tatralandii v Liptovskom Mikuláši 6400 ľudí.

Prítomní návštevníci namiešali napríklad 645 liptovských limonád a prekonali slovenský rekord v klobúkovom tanci, ktorý naraz tancovalo v jednom kruhu 123 ľudí. Informovala o tom manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová.

„Festival sme otvorili netradične a originálne jedlom. V piatok sa ľudia najviac bavili na vtipnej kapele Ščamba, v sobotu sprevádzal bohatým programom Sajfa. Návštevníci mali možnosť namiešať si originálnu liptovskú limonádu a výsledkom bolo až 645 limonád. Majster varešky Ivan Rusina prekvapil receptom z obyčajných liptovských surovín a vykúzlil jedlo, ktoré výborne chutí aj skvelo vyzerá. A najmä sme prekonali slovenský rekord v klobúkovom tanci, keď naraz v jednom kruhu tancovalo až 123 ľudí,“ povedala riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

Večerné kino

Na večerné kino pod holým nebom vyšlo podľa Šarafínovej v Tatrapolise počasie skvelo. „Sobotné pásmo Óda na Liptov predstavilo cez spojenie tanca, boja a zábavy kus živej histórie Liptova v programe, na ktorom prvýkrát vystúpili bok po boku a na jednom pódiu kuruci, Liptovskí zbojníci aj folkloristi zo súboru Liptov. Príjemná a inšpiratívna bola talkshow Sajfu s výnimočnými Liptákmi – filmárom a dokumentaristom Rasťom Hatiarom, Jakubom Devečkom, ktorý spolu s bratom ručne vyrábajú originálne drevené lyže a s Dominikou Multáňovou, niekoľkonásobnou majsterkou sveta vo fitnes,“ uviedla manažérka OOCR Región Liptov.

Liptovský drink

Doplnila, že do tajov miešania nápojov uviedol návštevníkov liptovský majster sveta v tejto disciplíne Rasťo Kubáň. „Vymyslel a predstavil aj originálny liptovský drink, ktorý kombinoval vodku s čučoriedkami a nazval ho LIPTOV FIZZ. Príval energie priniesla originálna tanečná šou s CreDance spolu s Petrom Vajdom, známym aj z televízie. Hviezdou sobotného večera bola kapela Čechomor. Páni spolu hrajú už tridsať rokov a ich vystúpenie si užili všetci návštevníci. Pulzujúcu tanečnú bodku za festivalom dal liptovský bašavel v podaní DJ-ov Malalata,“ dodala Šarafínová.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Mikulas24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.