Na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode prerušia prevádzku: Kedy a prečo?

Na slovensko-ukrajinskej hranici bude dočasne prerušená prevádzka priechodu Vyšné Nemecké – Užhorod. Tu sú všetky podrobnosti.

V stredu 25. júla od 8:00 do 12:30 hod. bude prerušená prevádzka priechodu Vyšné Nemecké – Užhorod. „Dočasné obmedzenie sa týka všetkých pracovísk nákladnej aj osobnej dopravy v oboch smeroch,“ informovala regionálna hovorkyňa colného úradu Klára Baloghová.

Dôvodom sú plánované práce na zariadení vysokého napätia. V dôsledku celoplošnej odstávky elektrickej energie nebudú dočasne k dispozícii informačné systémy slúžiace na účely colného konania.

„Cestujúci v osobnej doprave môžu v uvedenom čase použiť cestné hraničné priechody Veľké Slemence – Mali Selmenci určený pre peších cestujúcich a cyklistov alebo Ubľu – Malyj Bereznyj s nepretržitou prevádzkou, ako aj železničný hraničný priechod Čierna nad Tisou – Čop podľa platného železničného grafikonu,“ upozornila hovorkyňa.

Cestujúcim a deklarantom vyjadrila vďaku za trpezlivosť a toleranciu v priebehu nevyhnutných prác, ktoré realizuje tretia strana, a ktoré spôsobia dočasnú odstávku.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Michalovce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.