Humenné má ďalšie národné pamiatky: FOTO objektov, ktoré zapísali do významného zoznamu

Humenné má už beztak nemálo národných kultúrnych pamiatok a v ostatných dňoch boli do významného zoznamu zapísané ďalšie. Pozrite si ich na fotkách.

V júni tohto roka sa medzi ďalšie národné kultúrne pamiatky v Humennom zapísali 4 známe levy pred zámkom, obe fontány v zámockom parku, studňa na nádvorí zámku, 4 sochy alegórií – nachádzajúce sa v parku i na nádvorí zámku či dve erbové balustrády pred zámkom. Informovala o tom humenská radnica.

„Pamiatkový úrad na základe skúmania podkladu jednoznačne preukázal ich pamiatkovú hodnotu, ktorou je súhrn významných historických, spoločenských, krajinných, urbanistických, architektonických, technických, výtvarných alebo umelecko-remeselných hodnôt, pre ktoré môžu byť veci predmetom individuálnej alebo územnej ochrany,“ uviedla Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Doplnila, že Pamiatkový úrad SR vychádzal zo skutočnosti, že predmetné objekty sú súčasťou areálu národnej kultúrnej pamiatky kaštieľ a park v Humennom (resp. zámok a park).

Pozrite si v pripojenej fotogalérii niektoré z objektov v Humennom, ktoré boli zaradené medzi národné kultúrne pamiatky.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.