Tankové dni Laugaricio v Trenčianskych Stankovciach: Atmosféra bojov na parádnych FOTKÁCH!

Návštevníci mohli vidieť kolesovú a pásovú techniku, historické motocykle, lietadlá a rekonštrukcie bojov. To, ako prebehol šiesty ročník Tankových dní Laugaricio, si pozriete na fotografiách.

Slávnostný výstrel a defilé bojovej techniky otvorili v sobotu predpoludním neďaleko obce Trenčianske Stankovce v okrese Trenčín šiesty ročník Tankových dní Laugarício. Návštevníkom ponúkol prehliadku takmer 200 kusov kolesovej a pásovej techniky, historických motocyklov, lietadiel, ale i dynamické ukážky a rekonštrukcie vojnových bitiek.

Ako pre TASR povedal jeden z organizátorov Martin Miklan, Tankové dni Laugarício sú v podstate stretnutím zberateľov a majiteľov vojenskej historickej techniky a nadšencov vojenskej histórie.

„Podujatie je založené na princípe budovania dobových táborov z rôznych období stredoveku až po moderné armády. Aj v tomto roku predstavujeme niektoré novinky. Jednou z nich je nemecký tank Leopard I., prezentácia nových bojových vozidiel techniky Ozbrojených síl (OS) SR. Prvýkrát na Tankových dňoch Laugarício prezentujeme v dynamickej ukážke aj prvú svetovú vojnu, divákov čaká letecký súboj a prejazdy techniky z prvej svetovej vojny,“ priblížil Miklan.

Účastníci podujatia si tichou spomienkou pripomenuli aj 50. výročie vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa v roku 1968. Témou hlavnej bojovej ukážky bolo oslobodenie západného Slovenska z roku 1945.

Pozrite si aj fotogalériu šiesteho ročníka Tankových dní Laugaricio od Petra a Daniela Stehlíka z Cvak.sk.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Trenčín24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.