Vážny úraz pri búracích prácach v Starom Smokovci: Báger privalil dvoch mužov

Počas búracích prác budovy spadol panel stropu, na ktorom bol báger a dvaja robotníci. Tí zostali zavalení pod ťažkým mechanizmom.

K nehode došlo v sobotu 16.6.2018 pred­poludním. Pomocou žeriava, ktorý bol na mieste, sa podarilo báger zdvihnúť a osoby, ktoré utrpeli vážne poranenia, vytiahnuť.

Na miesto bola vyslaná aj posádka RZP, ktorá ošetrovala jedného pacienta, horskí záchranári poskytovali pomoc druhému pacientovi. Vzhľadom na závažnosť zdravotného stavu jedného z pacientov, požiadala posádka RZP o pomoc leteckých záchranárov, ktorí na mieste nehody vysadili lekárku. „Jedného z mužov v umelom spánku prítomní príslušníci HaZZ transportovali na heliport v Starom Smokovci, odkiaľ bol letecky dopravený do nemocnice v Poprade. Druhá zranená osoba bola po ošetrení a poskytnutí prvej pomoci z miesta nehody transportovaná do nemocnice posádkou RZP,“ informujú horskí záchranári na webovej stránke hzs.sk. Príčina nehody zatiaľ nie je známa a určí ju až vyšotrovateľ.

foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Poprad24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.