Šesť detí nechali samy doma niekoľko dní, najmladšie dvojičky nemajú ešte ani rok

Vyšetrovateľ v Lučenci začal trestné stíhanie vo veci zločinu odloženia dieťaťa. Polícia žiada verejnosť o pomoc a spoluprácu pri pátraní po dvoch osobách.

Vyšetrovateľ v Lučenci začal trestné stíhanie vo veci zločinu odloženia dieťaťa. V dobe od 1. 6. do 4. 6., sa páchatelia náležite nestarali o svoje maloleté deti o ktoré mali povinnosť sa starať.

Z dôvodu, že vycestovali do zahraničia, nechali ich v rodinnom dome vo Fiľakove samé a od uvedenej doby neprejavili o ne žiadny záujem. V dome zostalo 6 detí: 4 dievčatká a 2 chlapci vo veku od 8. mesiacov do 9 rokov.

O deti sa postarala suseda. Maloleté deti boli od pondelka (4.6.) u ich starej mamy vo Fiľakove a postupne sú umiestňované do detských domovov. Po pobyte rodičov detí polícia pátra. Za takýto zločin hrozí trest odňatia slobody na 2 až 6 rokov.

„Polícia v Lučenci sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po hľadanej 28-ročnej Gyöngyi Horváthovej z Fiľakova. Hľadanú ženu potrebuje vyšetrovateľ OKP Lučenec vypočuť ako svedka v súvislosti so zločinom odloženia dieťa. A taktiež po hľadanom 32-ročnom Jánovi Silárdiovi trvale bytom Pliešovce. Hľadaného muža potrebuje vyšetrovateľ OKP Lučenec vypočuť ako svedka v súvislosti so zločinom odloženia dieťaťa. Doposiaľ vykonaným pátraním, ako aj vykonanými previerkami sa hľadanú osobu nepodarilo vypátrať,“ informovala Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Lučenec24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.