FOTO: Polícia vyšetruje nehodu, pri ktorej v Lučenci motocyklista zrazil otca s dcérou

Polícia v Lučenci vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej 18-ročný vodič motocykla Jawa z Panických Draviec zrazil 38-ročného muža a jeho 11-ročnú dcéru z Lučenca.

Podľa slov hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru Márie Faltániovej k nehode došlo v utorok 5. júna o 14.38 h na Ulici Martina Rázusa v Lučenci.

„Motocyklista pre svoju nepozornosť nedal prednosť chodcom, ktorí prechádzali z jeho pohľadu z ľavej strany na pravú po priechode pre chodcov a ešte tlačili aj bicykel,“ priblížila hovorkyňa s tým, že vodič motocykla a chodec utrpeli pri nehode ľahké zranenia s predpokladanou dobou liečenia do sedem dní.

„Maloletá chodkyňa podľa predbežnej lekárskej správy utrpela zranenia s dobou liečenia do 32 dní, ak nenastanú komplikácie. Škoda na motocykli je odhadnutá na 200 eur,“ dodala Faltániová, podľa ktorej alkohol u vodiča motocykla zistený nebol.

„Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví,“ zakončila.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Lučenec24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.