VIDEO: Federer na Turnaji majstrov sklamal fanúšikov, Djokovič deklasoval debutujúceho Taliana

Londýn 10. novembra (TASR) – Srbský tenista Novak Djokovič úspešne vstúpil do turnaja majstrov v Londýne. V úvodnom zápase skupiny Björna Borga zdolal v 02 aréne ako nasadená dvojka debutanta na Masters Taliana Mattea Berrettiniho za 63 minút hladko 6:2, 6:1. Vo večernom dueli zvíťazil Rakúšan Dominic Thiem nad šesťnásobným šampiónom Švajčiarom Rogerom Federerom 7:5, 7:5.

Djokovič bojujúci o post koncoročnej svetovej jednotky proti ôsmemu nasadenému Berrettinimu naplno potvrdil úlohu favorita. V druhom geme síce „Nole“ nevyužil pri podaní súpera vedenie 30:0, no od stavu 2:2 získal osem gemov za sebou. Prvý set sa stal jasne jeho korisťou a v druhom si vybudoval rozhodujúci náskok 4:0. Srb lepšie returnoval, mal navrch v dlhších výmenách a robil oveľa menej nevynútených chýb ako Berrettini, ktorý je prvým talianskym singlistom na turnaji majstrov od roku 1978. Vtedy sa medzi elitnou „smotánkou“ predstavil Corrado Barazzutti.

Djokovič po vydarenom vstupe do záverečného vrcholu sezóny neskrýval spokojnosť. „Teší ma, že môžem opäť hrať v Londýne. Turnaj majstrov sa koná v 02 aréne už desať rokov a je to jedno z najprestížnejších podujatí na svete. Vždy sa tu cítim veľmi dobre. Proti Matteovi som dnes zúročil bohaté skúsenosti, zvolil som správnu taktiku. Dôležitý bol brejk za stavu 3:2 v prvom sete. V ďalšom priebehu zápasu som lepšie servoval a kvalitnými returnami sa mi podarilo eliminovať Matteovo podanie. V Londýne je tento rok rýchly povrch, čo mi vyhovuje,“ povedal Djokovič v pozápasovom rozhovore.

Thiem počas celého zápasu s Federerom ťažil z kvalitného podania. Dvojnásobný finalista Roland Garros lepšie zvládol koncovky, keď v oboch setoch za stavu 5:5 zobral Švajčiarovi servis. Vzájomnú bilanciu s Federerom upravil na 5:2. V utorok nastúpi proti Djokovičovi. Federera čaká súboj s Berrettinim, ktorý musí vyhrať, ak si chce udržať šancu na postup do semifinále.

Skupina Björna Borga

Dominic Thiem (5-Rak.) – Roger Federer (3-Švajč.) 7:5, 7:5

[embedded content]

Novak Djokovič (2-Srb.) – Matteo Berrettini (8-Tal.) 6:2, 6:1

[embedded content]

tabuľka:

1. Novak Djokovič 1 2 0 1 0

2. Dominic Thiem 1 2 0 1 0

3. Roger Federer 1 0 2 0 1

4. Matteo Berrettini 1 0 2 0 1

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šport7.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.