Trenčianski psíčkari si prídu na svoje: Nová prekážková dráha na FOTO

Majiteľom psov v Trenčíne slúži od nedele (6. 10.) nová prekážková dráha pre psov. V oplotenom areáli pri kruhovej križovatke pod sídliskom Juh je osem prekážok, verejnosti budú slúžiť bezplatne 24 hodín denne.

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, s myšlienkou vytvoriť prvú agility dráhu v meste prišlo občianske združenie (OZ) Vieme to lepšie. Mesto poskytlo na cvičisko formou výpožičky pozemok s rozlohou 800 štvorcových metrov na dobu neurčitú.

Pri budovaní prekážkovej dráhy pre psov pomohlo ľuďom z OZ Vieme to lepšie viac ako 20 dobrovoľníkov.

„Chceme, aby bola nielen centrom na cvičenie psov, ale aj komunitným miestom na stretnutia ľudí. Ešte tu nie je všetko. Chceme doplniť ďalšie dve prekážky, radi by sme sem umiestnili ekologické psie pisoáre, informačnú i náučnú tabuľu, lavičky, kompostér, ale potrebujeme kúpiť i benzínovú kosačku. Máme ešte dosť práce,“ povedal Matej Zámečník z OZ Vieme to lepšie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Pozrite si na foto, ako dráha vyzerá.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Trenčín24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.