Barani s MIchalovcami nezískali všetky body. Rozhodlo sa až v predĺžení, FOTO

Bystričania mali dobrý nástup do zápasu, už v 29. sekunde mohli ísť do vedenia, ale Jääskelainen neuspel zoči–voči Surákovi, ktorý nahradil medzi žrďami Trenčana a skvele zasiahol. Michalovce hrali potom dve presilovky za sebou, pohrozili na konci prvej, veľkú šancu mal zblízka Linet a následne z dorážky Giľák, brankár Beskorowany tiež ukázal svoje kvality. Domáci často chybovali v rozohrávkach v obrannom pásme, ale hostia z toho neťažili. Mohli využiť iba chybu Nemčíka na modrej čiare, keď sa rútil na brankára HC’05 Galamboš, no ani jemu sa nepodarilo skórovať. V závere prvej tretiny si vytvorili Banskobystričania v presilovke tlak, no vyložená šanca absentovala.

Skóre sa zmenilo na začiatku druhej tretiny. Pri avizovanom vylúčení hráča hostí predviedol pekný prienik Bubela a z medzikružia poslal i so šťastím puk za Suráka – 1:0. Vzápätí mohli Michalovce odpovedať, ale Borov sám pred Beskorowanym neuspel. Na opačnej strane Hickmott nezasunul puk do odkrytej bránky, skúšal to opäť aj Bubela z medzikružia. Viac z hry i šancí však mala Dukla, ale Lalancette, Linet a ani Mašlonka nevyzreli na výborného brankára HC’05.

Hostia napokon vyrovnali na začiatku tretej tretiny. Po vyhratom buly od modrej vystrelil Dalhuisen a puk sa odrazil od zadného mantinelu nešťastne do ruky Beskorowanyho, odkiaľ putoval do bránky – 1:1. V 44. minúte sa rozbilo plexisklo a pod Urpínom sa desať minút nehralo. Zatiaľ diváci na štadióne sympaticky zatlieskali trénerovi Chudému, ktorý kedysi pôsobil práve v bystrickom mužstve. Ďalší zaujímavý moment prišiel až v 51. minúte. Michalovce mohli ísť do vedenia po veľkej šanci Safaraleyeva a následne strele Novického od modrej čiary, puk sa takmer dostal za bystrického brankára. Ten mal aj kus šťastia. Duel napokon dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o víťazstve slovenského majstra v 62. minúte pekným prienikom a strelou do vinkla z ľavého kruhu Hickmott.

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

  • Góly: 21. Bubela, 62. Hickmott – 42. Dalhuisen (Toma, Chalupa)
  • Rozhodovali: Goga (SR), A. Nagy (Maď.) – Kacej (SR), Soltész (Maď.), vylúčení na 2 min: 3:2
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • 2357 divákov
  • Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Mihálik, J. Brejčák, Ďatelinka, Biro, Nemčík, Petrinec – Jääskelainen, Hickmott, M. Lunter – Lamper, Bubela, Šoltés – Bartánus, A. Šťastný, Fafrák – Róth, Gabor, Kabáč
  • Michalovce: Surák – Kolba, Dalhuisen, Ventelä, Vorobyev, Novický, Hančák, Zekucia – Mašlonka, Lalancette, Juusela – Giľák, Linet, Safaraleyev – Borov, Galamboš, Hričina – Hamráček, Toma, Chalupa – Hvila (od 41. min)

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Bystrica24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.