Krásna aktivita v neďalekom Brusne: Chystá čistenie lesných chodníkov aj nové altánky

V neďalekom Brusne sa chystá krásna aktivita. Starosta obce spolu s DHZ Brusno, Urbárom Brusno, turistickým oddielom Ondrobrus a Lesmi SR plánujú obnovu lesných chodníkov v okolí Brusna.

„Celkovo sa jedná o vyčistenie a úpravu približne 23 km chodníkov. (jedná sa o chodník Srna-Kopok-Srna, chodník Srna-Skala-Srna, chodník Srna-Bračová-Srna, Krížová cesta a chodník Srna-háj-Srna),“ píše obec na svojej facebookovej stránke.

„Okrem vyčistenia chodníkov sa budú opravovať lavičky, stavať nové altánky a v spolupráci s Klastrom Horehronie sa budú osádzať aj informačné tabule,“ uvádza ďalej obec.

Už túto sobotu 12. októbra 2019 sa začína čistením prvého chodníka Srna – Kopok.

„Týmto pozývame všetkých dobrovoľníkov (muži, ženy, deti), ktorí majú chuť pomôcť, na prvú brigádu. Zraz budeme mať v sobotu o 9:00 na parkovisku v kúpeľoch. Doniesť si treba motyky, hrable a dobrú náladu,“ dodáva obec.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Bystrica24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.