Stovky zvierat priamo v Michalovciach: Chovateľská výstava oslávi 25. výročie

V Michalovciach sa uskutoční 25. – 27. októbra 2019 jubilejná XXV. Zemplínska výstava. Po necelom roku sa milovníci zvierat opäť stretnú na tradičnej Oblastnej, zemplínskej, chovateľskej výstave v areáli Vysokej školy sv. Alžbety na Partizánskej 23 v Michalovciach.

Stovky zvierat

Ako informoval organizátor Oblastný výbor slovenského zväzu chovateľov Michalovce (SZCH), na spomínanej výstave predbežne uvidíme 500 kusov drobných zvierat od rôznych majiteľov z nášho okolia.

Chovateľstvo je náročný koníček, ktorý si vyžaduje mnoho systematickej každodennej práce, ale na druhej strane prináša radosť, krásu a v konečnom dôsledku i úžitok. Práca so zvieratami má aj blahodárne psychologické účinky.

„Z vlastných skúsenosti vieme, ako je starostlivosť o zvieratá ukľudňujúca činnosť, pri ktorej sa dá relaxovať a nazbierať sily pre život v dnešnom hektickom svete,“ hovoria usporiadatelia SZCH Michalovce.

Chovateľská práca

Aj v dnešnej dobe pokračujú členovia Oblastného výboru SZCH Michalovce v tradícií, ktorá k nášmu regiónu neodmysliteľne patrí. Chovateľstvo už nie je len spôsob, ako si zadovážiť samozásobenie mäsom, ale stalo sa koníčkom s mnohými pozitívnymi dopadmi.

Starostlivosť o zvieratá rozvíja v ľuďoch záujem o prírodu. Pomáha uchovávať genetickú rôznorodosť a pestrosť zvieracích plemien. Nesmierny význam má podľa organizátorov podujatia aj pri výchove deti, aby sa naučili rozvíjať tak potrebné stránky svojej osobnosti (starostlivosť, vytrvalosť a zodpovednosť).

Na výstavu v areáli Vysokej školy sv. Alžbety na Partizánskej 23 v Michalovciach sa môžete prísť pozrieť v tomto čase:

  • 25. 10. 2019 od 14:00 do 16:00 hod.
  • 26. 10. 2019 od 8:00 do 18:00 hod.
  • 27. 10. 2019 od 8:00 do 13:00 hod.

Pozrite si aj video z výstavy zvierat, ktorú organizujú pravidelne v lete spomínaní členovia Oblastného výbou slovenského zväzu chovateľov Michalovce.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Michalovce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.