Messiho šokujúce priznanie: Chcel som odísť zo Španielska

Madrid 9. októbra (TASR) – Argentínsky futbalista Lionel Messi priznal, že uvažovala o odchode zo Španielska v období, keď ju vyšetrovali miestne daňové orgány.

V súčasnosti už podobné myšlienky nemá a plánuje v tíme FC Barcelona ukončiť svoju kariéru.

Messi v rozhovore pre katalánske rádio RAC1 tiež uviedol, že očakával Neymarov prestup do Realu Madrid, keď zlyhali Brazílčanove rokovania s katalánskym veľkoklubom.

Messiho a jeho otca Jorgeho uznali za vinných z krátenia daní v hodnote 4,1 milióna eur v rokoch 2007 – 2009. Obaja dostali pokutu 10 miliónov eur a podmienečný trest na 21 mesiacov. „Keď som začal mať problémy s daňami, boli to zložité časy pre mňa a moju rodinu. Cítil som sa, ako keby ma týrali. Nechcel som opustiť Barcelonu, no chcel som odísť zo Španielska,“ povedal Messi. Tridsaťdvaročnému hráčovi vyprší zmluva v roku 2021, no dúfa v jej predĺženie. „Nebude to problém. Dnes už je jasné, že mám predstavu ukončiť kariéru tu,“ dodal Argentínčan.

Messimu pochopiteľne neušlo ani letné naťahovanie o Neymara, ktorý mal v úmysle opustiť Paríž St. Germain. „Úprimne som si myslel, že ak nepríde k nám, určite skončí v Madride. Chcel som ho mať v mužstve, je jedným z najlepších na svete. Je nepredvídateľný, odlišný, hrať s ním znamená mať viac možností,“ vystrúhal Messi kompliment bývalému spoluhráčovi.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šport7.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.