Technické služby sa môžu pochváliť novým strojom: Mesto kúpilo zametacie vozidlo

Ako informovalo mesto, nový zametací, umývací a čistiaci stroj značky Multihog model CX 75 si Technické služby (TS) prevzali na začiatku septembra 2019.

„Doposiaľ sme mali starší a menší stroj, nie takejto kvality, ktorý bol schopný čistiť viac menej len chodníky a aj to len v lete. Toto nové vozidlo dokáže čistiť nielen chodníky, ale priamo i cestné komunikácie a má celoročnú využiteľnosť. To znamená, že ho môžeme použiť aj v rámci zimnej údržby našich ciest,“ vysvetľuje zastupujúci riaditeľ TS Ján Korista.

Stroj má vpredu dve veľké zametacie kefy, silné nasávacie zariadenie a vzadu veľký zásobník na odpad v podobe prachu či lístia. Ten sa dá v zime využiť ako zásobník na posypový materiál.

„Tento stroj je pre Technické služby významným prírastkom. Sme radi, že ho máme a dúfam, že nám poslúži k dobru a k spokojnosti občanov,“ dodal Korista.

Vozidlo vyšlo na sumu 173 684 eur. Z toho dotácia vo výške 165 000 eur bola poskytnutá z Environmentálneho fondu pre rok 2019 v rámci Oblasti A: Ochrana ovzdušia a ozónovej vrstvy Zeme na projekt „Zlepšenie kvality ovzdušia a životného prostredia v meste Zlaté Moravce nákupom čistiaceho zariadenia pozemných komunikácií“.

Ako to pri takýchto projektoch býva zvykom, bolo potrebné aj spolufinancovanie zo strany mesta. Naša samospráva na vozidlo dala zvyšných 8 684 eur.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Moravce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.