Zlatomoravecká nemocnica s novinkou: Otvorili úplne nové oddelenie

Ako informovalo vedenie spoločnosti AGEL SK, nové oddelenie poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pacientom na 12 lôžkach. Otvorené bolo v týchto dňoch.

,,Rekonštrukcia trvala približne dva mesiace a preinvestovali sme celkovo 30-tisíc EUR. Izby oddelenia majú nové podlahové krytiny, kreslá, postele, elektrické spotrebiče, pracovňu sestier sme zútulnili novým nábytkom a chodbu vstavanou skriňou,“ hovorí predseda predstavenstva Nemocnice Zlaté Moravce a.s. Miroslav Jaška.

„Priestory sú vybavené aj pre imobilných, majú nový náter a každá z izieb je farebne odlíšená. Zvolili sme tému ročných období – jar, leto, jeseň, zima. Je to však len prvá etapa rekonštrukcie. Po realizácii oboch etáp počítame s navýšením lôžok na tomto oddelení až do plánovaného počtu 50“, dodal.

Podľa vyjadrenia spoločnosti AGEL SK sa na oddelenie prijímajú pacienti s chronickými chorobami bez rozdielu veku, u ktorých možno vplyvom ďalšej liečby dosiahnuť zlepšenie zdravotného stavu.

„Dĺžka hospitalizácie sa riadi stavom pacienta, priemerne činí 21 dní.Oddelenie má nepretržitú prevádzku a pracujú v ňom pod vedením primárky kvalifikovaní lekári, erudované sestry, zdravotnícki asistenti a sanitári, ktorí spolupracujú s fyzioterapeutmi oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie,“ uviedla spoločnosť.

Pacient si môže pobyt v ústavnej starostlivosti na tomto oddelení vybaviť aj na vlastnú žiadosť, bez predchádzajúceho odporúčania lekára, a to za účelom ošetrovateľskej starostlivosti. „Súčasťou tejto hospitalizácie je i rehabilitácia a nácvik denných činností. Takúto starostlivosť vykonávajú sestry a pomocní zdravotnícki pracovníci, tento pobyt je však spoplatnený,“ dodáva AGEL SK.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Moravce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.