Pocestujte v čase do roku 1977: Ocitnete sa v humenských podnikoch, kde prekvitala zábava

Kam sa chodili v Humennom baviť ľudia za socíku? Túto otázku sme položili viacerým skôr narodeným Humenčanom a medzi odpoveďami sa opakovali podniky ako Zámocká vináreň, Koliba, Karpatia, Peklo či Vihorlat – Sodomka.

A práve z prvých troch menovaných vám prinášame archívne fotografie zo 70. rokov. Pripomenúť si ich môžete prostredníctvom interiérových záberov.

Zámocká vináreň sídliaca v suteréne kaštieľa nebola len vináreň, chodievalo sa tam aj na obedy a nechýbali ani tancovačky, maškarné plesy či rôzne iné zábavy.

Presúvame sa do Koliby na Hubkovej, kde chodili Humenčania a spol. na tatarčané pirohy, bryndzové halušky či pstruha na rošte. No aj toto bolo tiež miesto zábavy, vlajkovou loďou cigánskej hudby. A do tretice, hotel Karpatia. V tých rokoch sa v ňom nachádzal najtypickejší tanečný bar podľa dnešného ponímania.

Máte aj vy doma archívne fotografie z Humenného? Podeľte sa o ne s ostatnými a pošlite nám ich na humenne@global24.sk.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.