Novinka na zimnom štadióne: O údržbu ľadu sa stará parádna mašina, FOTO

Zimný štadión v Michalovciach sa dočkal novej rolby. Ide o technické zariadenie, ktoré slúži na údržbu ľadovej plochy. Do nášho hokejového mesta dorazila nová rolba v pondelok 7. októbra 2019.

Nová rolba

Nie je to tak dávno, keď zimák v Michalovciach prešiel veľkou obnovou a dostavbou. K otvoreniu vynoveného štadióna došlo v januári 2018. Dňa 17. 1. 2018 sa tam odohral prvý zápas a bolo aj vypredané.

Rekonštrukciou prešli viaceré priestory zimného štadióna. Na modernizácii sa stále pracuje. Aj preto sa o úpravu ľadovej plochy na michalovskom zimnom štadióne stará už nová rolba.

Úprava ľadu

Zimák robí všetko, aby boli jeho hráči HK Dukla Ingema Michalovce dokonale pripravení. Na plochu tak pribudla rolba vysokej kategórie, ktorá sa stará o úpravu ľadovej plochy.

Technická novinka spĺňa najvyššie požiadavky vo vzťahu k životnému prostrediu. Zariadenie bude využívané v plnom rozsahu. Diváci na michalovskom zimáku si môžu pri najbližšom hokejovom stretnutí všimnúť aj obrúsenie ľadu, či pozbieranie snehu.

Nezabudnite si pozrieť aj aktuálne fotky z michalovského zimáku a novej rolby, ktoré môžete nájsť v našej priloženej galérii.

foto: Tomáš Feigl/ HK DUKLA Ingema Michalovce

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Michalovce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.