PS4 Remote Play je už dostupné pre všetky androidy

Aplikácia Remote Play bola donedávna výsadou smartfónov od Sony. Umožňuje zrkadlenie obrazu vašej konzoly PS4 na smartfón či tablet prostredníctvom domácej Wi-Fi siete. Teraz ju budú môcť využívať všetci majitelia smartfónov s Androidom 5.0 a vyšším. Výrobca telefónu už nie je kritériom. 

Na to, aby ste mohli využívať Remote Play, musíte svoju konzolu aktualizovať na najnovší firmvér s označením 7.0, stiahnuť aplikáciu na smartfón a prejsť úvodné nastavenia. Potom sa zariadenia prepoja a môžete hrať hry z PS4 na mobile. 

Funkcia je samozrejme závislá na na stabilite vášho pripojenia. Sony uvádza, že podmienkou je širokopásmové pripojenie s minimálnou rýchlosťou 5 Mb/s. Pre úplný zážitok však odporúča 12 Mb/s. 

K smartfónu potom získate možnosť pripojiť aj bezdrôtový ovládač DUALSHOCK 4, prostredníctvom rozhrania Bluetooth. Na dosiahnutie optimálneho hrania výrobca odporúča, aby bola konzola pripojená nie cez Wi-Fi, ale pomocou LAN káblu. Remote Play je už nejaký čas dostupné aj na PC, Mac a iOS. 

Zdroj: PlayStation

 

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.