Od februára 2020 musí každý nový android prísť na trh s novou verziou systému

Každý výrobca musí pred uvedením na trh licencovať svoju novinku, v ktorej použije operačný systém Android. Google najnovšie v programe certifikácie uvádza, že 31. január 2020 je posledným dňom, kedy schváli smartfóny s Androidom 9. Po tomto dátume budú certifikované iba modely s najnovšou desiatkou. Vylepšeniam systému sme sa venovali v článku Google odhalil najdôležitejšie novinky Androidu Q. 

Najmä pri cenovo dostupných androidoch sa stáva, že ich výrobcovia dodávajú na trh so staršou verziou systému, čo sa Googlu zrejme nepáči. Týmto krokom poteší najmä používateľov, ktorí chcú mať aj v lacnom smartfóne najnovší Android. 

Certifikácia je pre výrobcov dôležitá, bez nej nemôžu do svojich zariadení nainštalovať služby Googlu, napríklad Gmail, obchod Play, YouTube, Google Fotky a podobne. S týmto problémom sa aktuálne potýka séria Huawei Mate 30, ktorý nemá podporu Google služieb. 

Zdroj: xda-developers.com

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.