Vyšetrovanie trenčianskych policajtov: Dôchodcu (76) napadli dva psy, FOTO

Trenčianski policajti vyšetrujú prípad, kedy dva psy (nemecký ovčiak a belgický ovčiak) napadli 76-ročného dôchodcu, ktorý sa práve nachádzal v záhradke, na svojom pozemku. Informovala o tom Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

„Podľa doterajších zistení sa psy mali podhrabať pod kovovým oplotením, bez betónového múrika na susedný neoplotený pozemok. Na pozemku sa v tom čase nachádzal 76-ročný dôchodca, ktorého psy napadli a spôsobili mu devastačné zranenia na predlaktí,“ povedala Antalová.

Tá ďalej uviedla, že zranenia napadnutého muža si vyžiadali operačný zákrok a zatiaľ presne neurčenú dĺžku liečenia.

„V tejto veci už vedieme trestné stíhanie, a to pre trestný čin ublíženia na zdraví. Uvedená vec je momentálne v štádiu vyšetrovania,“ doplnila policajná hovorkyňa s tým, že do trestného konania budú pribratí aj súdni znalci z odboru zdravotníctvo.

„Majitelia psov, majte na pamäti, že pes nerozlišuje hranice medzi pozemkami, tak ako ľudia. Keď sú čo i len dva psy spolu, správajú sa ako svorka a podporujú jeden druhého v útoku. Ich útok býva preto agresívnejší. Preto si majitelia psov v čase svojej neprítomnosti musia svojich psov riadne zabezpečiť. Trestná zodpovednosť je len a len na majiteľovi psa,“ dodala Antalová.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Pozrite si aj policajné foto k prípadu.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Trenčín24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.