Máme nové centrum športovej medicíny: Pre vrcholových aj rekreačných športovcov

Nové centrum športovej medicíny v Michalovciach má zabezpečiť komplexnú starostlivosť o pacientov so športovými úrazmi. Narastajúci počet voľnočasových športových aktivít, veľké množstvo športových aj prvoligových klubov vyvolalo potrebu a kvalitu starostlivosti o tieto úrazy.

Matej Trusa

Svet zdravia Michalovce predstaví v najbližších dňoch svoje nové centrum športovej medicíny. Hráči futbalového, hokejového a hádzanárskeho klubu sa rovnako zúčastnia predstavenia, aby oficiálne spečatili memorandum o spolupráci.

Prítomný bude aj futbalista Matej Trusa, ktorý sa v septembri počas súťažného zápasu hrôzostrašne zranil. Ako prezradil manažér komunikácie, marketingu a hovorca ProCare a Svet zdravia Tomáš Kráľ, svoju úlohu zohralo pri tomto hráčovi aj nové pracovisko v Michalovciach.

Nadregionálnou špičkou

Podľa hovorcu michalovskej nemocnice T. Kráľa, nie je náhoda, že nemocnica vytvorila nove medicínske centrum pre vrcholových, ale aj rekreačných športovcov v tomto období. Ako viete, mesto Michalovce má tento rok zastúpenie až v troch významných prvoligových klubových športoch.

Športové úrazy sú veľmi špecifické a náročné na celkovú organizáciu operačného za kroku a následnej rehabilitácie. Práve v tejto oblasti chce byť michalovská nemocnica nadregionálnou špičkou a pozdvihnúť úroveň športovej medicíny pre všetkých aktívnych obyvateľov.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Michalovce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.