Humenský kaštieľ bude dejiskom série atraktívnych jesenných koncertov

Túto jeseň sa v Humennom koná už 48. ročník Jesenného koncertného cyklu, a to konkrétne v dňoch 15., 24. októbra a 15. novembra. Všetky podujatia sa uskutočnia v koncertnej sieni humenského kaštieľa so začiatkom o 19:00 hod.

Prvý koncert, ktorý sa uskutoční už počas budúceho týždňa, nesie názov Dvořák – Hudba života a predstavia sa v rámci neho Marián Lukáč (spev), Peter Cibula (hovorené slovo) a Júlia Grejtáková (klavír). Podľa organizátorov pôjde o fúziu hudby, operného spevu a dramatického slova, zachytávajúcu niekoľko najväčších zlomových okamihov života majstra Antonína Dvořáka, odhaľujúc krásne, neobyčajné obyčaje človeka s jeho radosťami, starosťami, láskou k životu, prírode, poézii a hudbe.

Druhé podujatie prinesie do humenského kaštieľa Saxophone Syncopaters. unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa venuje interpretácii vážnej hudby, ale aj ragtimov zo začiatku minulého storočia. Vystúpia menovite Pavol Hoďa (soprán, alt saxofón), Frederika Babuliaková (alt saxofón), Ján Gašpárek (tenor saxofón) a Ladislav Fančovič (barytón saxofón, aranžmány).

Tretie podujatie spojili organizátori so súborom starej hudby – Ensemble Thearum Musicum. A v rámci neho si návštevníci budú môcť vypočuť umenie v podaní Anny Kňažíkovej (spev), Alexandra Botoša (violončelo) a Michala Hottmara (arcilutna).

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste už túto galériu? Nájdete v nej archívne fotky humenského námestia…

Hl. foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.