Humenskí plavci pod Tatrami: Oliver Verba zlatý, medailu si priniesli i ďalšie talenty

V 50 metrovom bazéne pod taktovkou trénerov Tomahogha a Luksaja sa do súťaže o pohár zapojilo 11 chlapcov a 8 dievčat z Humenného.

Zlatú medailu získal Oliver Verba v disciplíne 100 metrov motýlik, v kategórii 11 – 12 ročných plavcov. Matúš Adamec sa postavil na bronzový stupeň víťazov dvakrát – 50 a 100 metrov prsia.

Dominik Luksaj si postriebril prsiarsku päťdesiatku a v polohovke na 200 metrov doplával na bronzovej pozícii. Druhým medailistom z našich v kategórii 13 – 14 ročných bol Timotej Leško, ktorému za výkon v kraulovej päťdesiatke odovzdali bronzovú medailu.

Noemi Daňová si domov doniesla striebro – 100 metrov prsia (žiačky 8 – 9 ročné) a Kristián Gabrík v znaku na 100 metrov doplával na bronzovej pozícií (9 – 10 roční žiaci).

V nočných hodinách sa výprava vrátila domov s pohárom za tretie miesto v bodovom hodnotení výkonov klubov. Osobné rekordy si naši vylepšili 57-krát, pri absolvovaní 112 štartov na týchto pretekoch.

Informácie pre náš spravodajský portál poskytol PK Chemes Humenné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.