V našom okrese pribudol virtuálny cintorín: Samosprávu stál takmer 3900 eur

Vo Veľkých Kapušanoch v okrese Michalovce je čerstvo spustený virtuálny cintorín. Informuje o tom internetová stránka samosprávy.

Rozšírenie služieb

Projekt virtuálneho cintorína vznikol nielen ako súčasť širšieho riešenia informačného systému cintorína pre potreby mesta, ale aj v rámci rozšírenia cintorínskych služieb pre občanov, uvádza samospráva. Zdrojom podkladov pre jeho vznik bola evidencia hrobových miest mesta.

„Na portáli môžu záujemcovia nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, prípadne podľa čísla hrobu, môžu si pozrieť polohu hrobu na digitálnej mape cintorína a tiež pozrieť si fotografiu náhrobku,“ informuje mesto.

Informačné tabule

Mesto dodalo, že súčasťou projektu sú tiež informačné tabule, ktoré budú inštalované priamo na miestnom cintoríne. Ako vyplýva z licenčnej zmluvy, samospráva za projekt zaplatila realizátorovi takmer 3900 eur.

Virtuálne cintoríny zapojených miest sa dajú nájsť na portáli www.virtualnycintorin.sk.

Pozrite si nižšie vo fotogalérii aj ďalší cintorín, ktorý je zaujímavý tým, že je určený zvieratám.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Hl. foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Michalovce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.