V Brezne vbehol pod kolesá auta štvorročný chlapec, utrpel ťažké zranenia

Nehoda sa stala v Brezne smerom do obce Polomka v piatok (4. 10.) vo večerných hodinách. Informovala o tom v pondelok banskobystrická polícia na sociálnej sieti s tým, že chlapca s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice.

Dieťa vybehlo spoza veľkokapacitného kontajnera priamo do jazdnej dráhy vodičovi. Hoci strhol volant, zrážke už nedokázal zabrániť.

„V snahe predísť dopravnej nehodovosti detí je nevyhnutné, aby rodičia venovali pozornosť dopravnej výchove svojho dieťaťa už od najútlejšieho veku. Dieťa je nepozorné, málo predvídavé, koná impulzívne a často nevie posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitlo. Pre svoj malý telesný vzrast má obmedzený výhľad na vozovku a aj pre vodičov automobilov je v hustej premávke ťažšie spozorovateľné,“ upozorňuje polícia.

Foto: FB Polícia – Banskobystrický kraj

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Brezno24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.