Viaceré obce a mestá v Nitrianskom kraji si prevzali nové hasičské autá, FOTO

V piatok odovzdali dobrovoľným hasičom v 10 mestách a obciach Nitrianskeho kraja nové vozidlá Iveco Daily. Odovzdávanie sa pred obedom začalo v Leviciach a pokračovalo v obciach Jedľové Kostoľany a Neverice.

Ako informuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru na sociálnej sieti odovzdávanie vyvrcholilo na národnom výstavisku Agrokomplex v Nitre pri príležitosti Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou.

„Zástupcovia 10 miest a obcí z okresov Levice, Zlaté Moravce a Nitra si prevzali nové vozidlá pre dobrovoľných hasičov v mestách a obciach Santovka, Mýtne Ludany, Tehla, Bohunice, Tekovské Lužany, Jedľové Kostoľany, Neverice, Nitra – Pribina, Jarok a Rišnovce,“ uvádzajú hasiči.

Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo za účasti ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre Petra Tánczosa a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha.

Ako dodáva Prezídium HaZZ na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí.

Dobrovoľného hasičské zbory dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Moravce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.