Záhada žiarskeho semaforu? Policajti vysvetľujú, ako to vlastne je

Fotku semaforu, na ktorom svieti zároveň červená aj zelená, nám do redakcie poslala čitateľka. Tú takýto pohľad prekvapil cestou do práce.

,,Chvíľu som to sledovala. Keď je červená, svieti aj zelená. Keď je zelená, svieti len zelená,“ udivene okomentovala.

Záber sme zavesili na náš facebook a reakcie čitateľov na seba nenechali dlho čakať. Niektorí na fotke zelenú svietiť nevideli, iní za tým videli poruchu, pár diskutujúcich ale tvrdilo, že tento jav poznajú a na dotknutej križovatke sa opakuje často. Pýtali sme sa teda kompetentných.

Ako uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, na fotke nejde o súčasnú signalizáciu červeného a zeleného svetla na predmetnom semafore, ale o odraz slnečných lúčov od zeleného skla.

,,Pri postupne znižujúcom sa zenite slnka nad obzorom sa mení aj miesto jeho zdanlivého východu a západu za obzor. Počas jesenných, zimných a skorých jarných mesiacov sa budú tieto situácie opakovať v ranných a popoludňajších hodinách, a to nielen na tomto konkrétnom semafore. Samozrejme len počas bezoblačných dní,“ vysvetľuje hovorkyňa s tým, že keď bude obloha zamračená alebo po západe slnka, so skresleným pohľadom na semafor sa vodiči nestretnú.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žiar.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.