Na Zemplíne došlo k tragickej nehode: Chodec neprežil zrážku s dodávkou

Košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová informovala, že vo štvrtok 3. októbra krátko pred 20:45 hod. došlo na obchvate mesta Trebišov, v smere od obce Veľaty na obec Veľký Ruskov, k zrážke motorového vozidla značky Mercedes Sprinter a 55-ročného Trebišovčana.

Žiaľ, chodec podľa jej slov utrpel pri zrážke zranenia, ktoré boli také vážne, že im na mieste dopravnej nehody podľahol.

„Vodič dodávky, ktorý si chodca v tmavom oblečení všimol na poslednú chvíľu, už aj napriek snahe zrážke nedokázal zabrániť. Na mieste bol podrobený dychovej skúške, ktorá však požitie alkoholických nápojov nepotvrdila. To, či alkohol požil nebohý chodec, bude zisťované pri pitve,“ uviedla ďalej policajná hovorkyňa.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Ivanová dodala, že presná príčina dopravnej nehody, ale aj to, prečo chodec kráčal pešo v jazdnom pruhu štátnej cesty, spolu s mierou zavinenia oboch účastníkov dopravnej nehody, budú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

V pripojenej galérii nájdete policajné foto z miesta tohto nešťastia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.