Oči policajných kamier zachytili v septembri aj dievčatá vo Fontáne lásky

Podľa slov náčelníka Mestskej polície Humenné Mariána Zuba, v septembri príslušníci MsP vo výkone služby zistili celkovo 172 priestupkov, pričom z uvedeného počtu bolo 87 priestupkov riešených v blokovom konaní pokutou na sumu 1 340 eur.

„Ostatné priestupky boli riešené dohovorom, 2 priestupky sú v riešení a v jednom prípade bola privolaná zranenej osobe RZP, kde bola poskytnutá asistencia,“ uviedol Zub. Ten ďalej prezradil, že najviac priestupkov bolo zistených proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, a to v 108 prípadoch.

Napriek tomu, že letné prázdniny sú už minulosťou, aj mládež bola počas výkonu služby a vo väčšine prípadoch vo večerných a nočných hodinách, hlavne piatky a soboty, opakovane riešená. „Za porušovanie VP, znečisťovanie verejných priestranstiev, rušenie nočného pokoja, požívanie alkoholických nápojov na verejnosti, poškodzovanie majetku, zdržiavanie sa na detských ihriskách, výtržnosti v okolí barov a diskoték,“ priblížil náčelník MsP.

Keďže prichádza jesenné obdobie a s tým spojené upratovanie v záhradách, naďalej boli podľa jeho ďalších slov občania upozorňovaní a riešení za vypaľovanie lístia, konárov a iného materiálu na svojich pozemkoch a znečisťovanie životného prostredia.

„Neustále monitorujeme okolie novej stavby – budovy Komunitného centra,“ poznamenal M. Zub. Kontroly hliadok boli zamerané aj na ukončenie prevádzkovania letných terás k 15. a 30. septembru 2019.

„Cez kamerový systém boli taktiež zisťované priestupky- napr. v nedeľu 1. septembra 2019 pohyb 3 dievčat vo vnútri Fontány lásky na pešej zóne,“ poukázal na kurióznejší prípad náčelník.

Posilnený výkon služby hliadkami MsP bol hlavne počas konania Dní mesta Humenné a Humenského jarmoku v dňoch 13. – 15. septembra 2019, kde zabezpečovali verejný poriadok a plnili ďalšie úlohy podľa pokynov a bezpečnostnej situácie.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste už túto fotogalériu? Archívne fotky Humenného zo 70. rokov. Pocestujte v čase…

Hl. foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.