Do vysádzania sa zapojili aj žiaci. Areál pred ZŠ Pugačevovou je opäť krajší

Ako informovala Pavlina Kurucová zo ZŠ Pugačevova v Humennom, vďaka Komunitnej nadácii mesta Humenné je areál pred školou opäť krajší. „Využili sme možnosť, ktorú ponúka KNMH a zapojili sme sa do projektu Skrášľuj svoje mesto,“ ozrejmila P. Kurucová.

V súvislosti s najaktuálnejšími pozorovaniami zmeny klimatických pomerov, vedomí si svojej zodpovednosti za kvalitu a vzhľad prostredia, žiaci a zamestnanci školy vysadili 90 kríkov vtáčieho zobu, budúceho živého plota pred školou.

„A tak veríme, že nový živý plot bude robiť radosť a skvalitňovať prostredie nie len nám pugačevkárom, ale aj všetkým, ktorí prechádzajú týmto rušným chodníkom,“ podotkla Kurucová.

Tá taktiež verí, že keďže dreviny vysádzali aj žiaci, budú sa oň dostatočne starať a udržiavať ho aj pre ďalšie generácie. „Prajeme si, aby tento nový živý plot plnil nielen estetickú funkciu, ale aj edukačnú hlavne pre našich žiakov,“ dodala P. Kurucová.

V pripojenej fotogalérii si môžete pozrieť priebeh vysádzania tohto nového živého plota.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.