Slovensko bude hostiť ME hráčov do 19 rokov: Dejiskom je aj Žiar!

UEFA schválila dejiská mládežníckych kontinentálnych šampionátov na nasledujúce roky a to je dobrou správou aj pre Slovensko. Práve u nás totiž o titul európskeho šampióna v roku 2022 zabojujú elitné výbery futbalistov do 19 rokov. Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Podľa informácií SFZ sa počas šampionátu v našej krajine predstaví osmička najlepších európskych tímov, pričom náš tím bude mať zabezpečenú účasť automaticky a hrať sa bude v dvoch skupinách po štyroch účastníkov.

Centrom diania bude aj naše mesto. Jedna skupina bude lokalizovaná v Trnave a v Senci, druhá práve v Žiari nad Hronom a tiež vo Zvolene.

„Sme radi, že nám UEFA podujatie pridelila. Našou ambíciou je posúvať sa stále ďalej pri organizácii mládežníckych šampionátov a opäť chceme hostiť EURO do 21 rokov,“ cituje web riaditeľa medzinárodného a organizačného úseku SFZ Petra Palenčíka.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žiar.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.