Bystrickí policajti nelenia. Streľbu trénujú aj na dráhe s prekážkami, FOTO

Príslušníci mestskej polície v Banskej Bystrici počas výkonu služby nosia zbraň, a preto sa pravidelne zúčastňujú odborného výcviku. Informovali o tom bystrickí mestskí policajti na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

„Strelecká príprava a cvičné streľby obsahujú predovšetkým teoretickú prípravu, špeciálne strelecké cvičenia so zameraním na bezpečnú manipuláciu so zbraňou a jej efektívne využitie v prípade použitia v zmysle zákonných ustanovení,“ píšu muži zákona s tým, že sa zameriavajú predovšetkým na správnu techniku obsluhy zbrane, na jej použitie v rôznych situáciách, podmienkach a na všeobecné zásady bezpečnej manipulácie.

Ako ďalej uviedli, okrem mierenej a pudovej streľby sa príslušníci mestskej polície zdokonaľujú v streľbe modelových situácií na dráhe s prekážkami tzv. parkúroch za použitia merača času.

Strelecká príprava príslušníkov mestskej polície prebieha počas celého roka pod vedením a dohľadom inštruktora strelectva. „Je potrebné spomenúť vynikajúce úspechy našich príslušníkov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú streleckých pretekov nielen v rámci mestských a obecných polícií, ale aj mimo nich. Pevne veríme, že skutočné použitie zbrane nebude musieť byť nikdy použité,“ dodávajú policajti.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť ako prebieha strelecká príprava a cvičné streľby príslušníkov mestskej polície!

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Bystrica24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.