KURIOZITA DŇA: Bratislavu zobudil akrobatický pilot, podletel aj Starý most

Ponad Dunaj sa totiž závratnou rýchlosťou preháňalo malé akrobatické lietadlo. Nešlo však o strateného pilota, ktorý do týchto končín zablúdil.

Jednalo sa o poriadne skúseného letca. V kabíne lietadla sedel Martin Šonka. Jedná sa o meno, ktoré milovníkom lietadla netreba zvlášť predstavovať.

Akrobatické lietadlo predviedlo hneď niekoľko zaujímavých kúskov. Niekoľko minút trvajúce divadlo bolo zakončené podletením Starého mosta.

Martin Šonka je bývalý vojenský pilot Vzdušných síl AČR, ktorý našiel záľubu v akrobatickom lietaní. A rozhodne mu to ide viac ako dobre. Na svojom konte má totiž titul Majstra Českej republiky, majstra Európy a aj vicemajstra sveta.

Je aj účastníkom prestížneho Red Bull Air Race, ktoré v roku 2018 ovládol a tešil sa z titulu.

„Zatiaľ čo ste ešte spali, v Bratislave sa diali veci. Keď sme tento rok nemali ten závod v Budapešti, musel som si to podlietavanie mostov vynahradiť inak. Ďakujem všetkým, ktorí s týmto projektom pomáhali,“ povedal na sociálnej sieti Martin Šonka.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.