Doprava v Bratislave opäť kolabuje: Niektoré linky MHD majú až 45-minútové zdržanie

Veľká intenzita dopravy a plné cesty limitujú v piatok popoludní aj plynulosť premávky bratislavskej MHD.

Meškajú až 45 minút

„Na niektorých úsekoch, najmä v centre a v juhovýchodnej časti mesta (Ružinov, Dolné Hony) naše linky naberajú meškania až do 45 minút,“ priznáva Dopravný podnik Bratislava (DPB) na sociálnej sieti.

Nie je to však jediná komplikácia. „V týchto chvíľach máme tiež výpadok elektrického prúdu, linka 4 preto nezastavuje na zastávke Americké námestie v smere na Trnavské mýto a úsek obchádza cez Blumentál. Trolejbusové linky sú vedené obchádzkami mimo Záhradnícku ulicu,“ informuje DPB. Uisťuje, že výpadok prúdu by mal byť rýchlo odstránený.

So zdržaním a kolónami musia rátať aj vodiči na „výpadovkách“ z mesta. Stella centrum i Zelená vlna RTVS hlásia kolóny a zdržanie od 15 až 20 minút napríklad na výjazde do Ivanky pri Dunaji, na Slovnaftskej, Račianskej či Hradskej ulici.

Tlačenica aj na diaľnici

„Na bratislavskej diaľnici D1 pri Zlatých pieskoch v smere do Senca sa zrazili štyri autá. Blokovaný je ľavý pruh. Tvorí sa kolóna, obchádza sa v pravom pruhu. Na ceste sú rozliate prevádzkové kvapaliny,“ informuje o zdržaní na hlavnom výjazdovom ťahu Zelená vlna.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Bratislava24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.