Policajti sa chytajú za hlavu: Nové info k prípadu marihuanového políčka

O prípade, kedy žiarski kriminalisti chytili muža na marihuanovom poli pri Banskej Štiavnici, sme vás už informovali. Teraz krajská polícia zverejnila podrobnosti o prípade a zároveň poslala obhajcom obvineného muža odkaz.

,,Reagujeme na reakcie niektorých z vás, ktorí z nepochopiteľných dôvodov obhajovali konanie mladého muža, ktorý pestoval na políčku v husto zarastenom poraste konope! Nešlo o žiadneho nevinného chudáka, náhodného pestovateľa, bylinkára, ani výrobcu mastí, ale “skúseného” drogového recidivistu! Ešte stále vám to príde normálne a práca polície nepochopiteľná?!,“ pýtajú sa policajti.

Ako k prípadu dodáva polícia, krajský policajný vyšetrovateľ už obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi dvoch mužov vo veku 31 a 34 rokov z Levíc.

Tí podľa policajtov od apríla tohto roku v obci Baďan pri Banskej Štiavnici na políčku veľkom 5 × 16 metrov, ktoré bolo ukryté v hustom poraste, neoprávnene vysadili a následne spoločne vypestovali 19 zelených rastlín rodu Cannabis vysokých od 1,75 metra do 3 metrov.

,,Podľa predbežnej expertízy z Kriminalistického a expertízneho ústavu v Slovenskej Ľupči, zo zaisteného množstva čo je viac ako 31 kg, po vysušení možno získať takmer 4,5 kg suchého extraktu rastliny v hodnote najmenej 22 330 eur,“ vyčíslila polícia.

Po vykonaní procesných úkonov boli obidvaja obvinení umiestení do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na ich vzatie do väzby. Ako dodávajú policajti, starší z obvinených bol už v minulosti šesťkrát súdne trestaný z toho trikrát práve za drogovú trestnú činnosť.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žiar.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.