Milovníci cyklistiky by mali zbystriť: Môžu žiadať o dotácie na projekty

Bola vyhlásená výzva, v rámci ktorej bude medzi projekty na rozvoj cyklodopravy a cykloturistiky rozdelených 6 miliónov eur.

Ako informovala hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká, výzva je zameraná predovšetkým na prípravu projektovej dokumentácie, ale aj výstavbu nových cyklotrás či dobudovanie cyklistickej infraštruktúry, napríklad nových cyklostojanov.

„Som veľkým fanúšikom alternatívnej dopravy a som preto rád, že sa nám podarilo splniť ďalší sľub a našli sme v rezorte peniaze aj na podporu projektov v oblasti cyklodopravy a cykloturistiky,“ poznamenal minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

Prostredníctvom týchto financií by sa tak naprieč celým Slovenskom mal podporiť rozvoj cyklodopravy a zároveň aj cestovný ruch.

Výzva na predkladanie projektov je rozdelená do troch oblastí. Výzva A je zameraná na projektovú prípravu. Výzvy C1 a C2 sú zamerané už na samotnú výstavbu nových cyklotrás alebo dobudovanie cyklistickej infraštruktúry, predovšetkým stojanov pre bicykle.

Termín na predkladanie žiadostí je stanovený do 31. októbra tohto roku.

Všetky informácie pre žiadateľov aj potrebné tlačivá sú už zverejnené na internetovej stránke ministerstva dopravy. Rezort dopravy zriadil špeciálne pre potenciálnych žiadateľov, ktorí majú o niektorú z výziev záujem, aj kontaktnú internetovú adresu cyklodotacie@mindop.sk, kam sa môžu obrátiť v prípade akýchkoľvek nejasností.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.