Google pripravuje konurenčnú službu pre Apple Arcade

Neponáme detaily, ponúkaný obsah, cenu mesačného poplatku ani počet zariadení, na ktorých sa možno bude môcť zdieľať predplatné. 

Vieme len, že služba sa bude volať Google Play Pass a je určená hráčom, pre ktorých je prijateľnejšie platit paušálny poplatok za možnosť hrať viacero herných titulov, než si hry jednotlivo kupovať. 

Špekuluje sa, že cena mesačného poplatku bude v podobnej výške ako pri Apple Arcade, teda okolo päť dolárov. Dátum príchodu zatiaľ nepoznáme, Google iba zverejnil informáciu, že je už takmer čas a príde čoskoro. Konkurečný produkt Applu štartuje onedlho, všetky podrobnosti sme vám priniesli v článku Herná služba Apple Arcade príde 19. septembra. 

Google už jednu hernú službu pripravuje, má názov Stadia a štart je oznámený na november. Spočiatku má byť podporovaná len na smartfónoch Pixel 3 a 3A. Ide o hranie hier v cloude, čo znamená, že náročné hry pobežia priamo na vzdialenom hardvéri Googlu a obraz sa v reálnom čase prenesie na zariadenie s displejom pripojené na internet. Podrobnosti sa dočítate v článku Herná služba Google Stadia príde v novembri. V základe bude zadarmo.

Zdroj: twitter.com

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.