Vyplavené kontajnery na programe dňa: Šalianska radnica haváriu rieši

V pondelňajšie septembrové ráno sa obyvatelia Rímskej ulice vo Veči zobudili a zbadali vyplavené polopodzemné kontajnery. Spodná voda ich vytlačila na povrch a tak ležali voľne pohodené vedľa seba. Mesto hneď začalo rokovania, aby sa situácia čo najskôr vyriešila. Stojisko je zatiaľ nepoužiteľné a tak mesto dalo pristaviť náhradné kontajnery, ktoré zdobili Veču do vlaňajška, kým boli rozmiestnené nové moderné nádoby na zber odpadu.

Neodtiekla

V radnici si teda sadli za stôl a premýšľali, čo podniknú. Opýtali sme sa hovorkyne Dajany Hanesovej, ako mesto rieši túto situáciu. „Dňa 09. 09. 2019 mesto nahlásilo vyplavenie polopodzemných kontajnerov na Rímskej ulici poisťovni ako škodovú udalosť zapríčinenú živelnou pohromou- nadmerným úhrnom zrážok v noci z 08. 09.2019 na 09. 09.2019. Na naše územie vydal Hydrometeorologický ústav SR výstrahu II. stupňa pre úhrn zrážok. Nadmerný úhrn zrážok, ktorý padol za obdobie cca 3 hodín spôsobil, že voda sa v lokalite umiestnenia kontajnerov nahromadila a nemala kam odtiecť.“

Podľa hovorkyne Mesta Šaľa nie sú polopodzemné kontajnery vo Veči (kvôli technologickému postupu výroby) ukotvené betónovou pätkou, sú iba vycentrované a zasypané zeminou.

V makadame

Ako Dajana Hanesová doplnila, „na základe skúseností z realizácie polopodzemných kontajnerov v iných mestách, mesto zvolilo odporučený postup zasýpania makadamom a nie výkopovou zeminou, ktorá sa nedá dostatočne zhutniť. Napriek tomu na Rímskej ulici došlo k ich vyplaveniu.“

Zlikvidujú haváriu

Podľa aktuálnych informácií sa už mesto obrátilo na dodávateľa stavebných prác a po tom, čo stav zdokumentuje poisťovňa začnú s likvidáciou havarijného stavu.

Mesto žiada občanov Rímskej ulice, aby využívali pristavené dočasné 1100 l kontajnery na odpad a na triedený zber polopodzemné kontajnery v iných častiach Veče.

Vo fotogalérii uvidíte zábery vyplavených večianskych kontajnerov.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.