Na Vzdušné Zámky pôjdu desiatky tisíc eur: Rozhodli o tom mestskí poslanci

V júni 2019 získali Nové Zámky titul slovenského Mesta kultúry pre rok 2020. Rozhodla o tom hodnotiaca komisia Fondu na podporu umenia po verejnej prezentácii projektov troch finálových miest, ktoré sa o titul a s ním spojenú podporu uchádzali.

Mesto sa bude podieľať na Vzdušných Zámkoch

Nové Zámky vďaka výhre získali dotáciu na realizáciu aktivít v oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu vo výške 300-tisíc eur .

Na septembrovom mestskom zastupiteľstve schválili poslanci spolufinancovie projektu zo strany radnice. Podľa jej odhadov a prieskumov sú predpokladané výdavky na realizáciu projektu Vzdušné Zámky 390 707 eur. Fond na podporu umenia prispeje spomínanými 300-tisícmi, Mesto Nové Zámky sa bude na projekte podieľať sumou 81 007 eur. Minimálna spoluúčasť mesta je 20 %, novozámocká radnica prispeje 20,733 %. Ako uviedla vedúca odboru sociálnych vecí a školstva Denisa Felixová, mesto stále hľadá aj ďalšie formy financovania projektu.

O program sa v rámci projektu postará celkovo až 39 subjektov vrátane radnice, pričom predpokladané výdavky by mali pokryť napríklad náklady na autorské honoráre, výkony umelcov, personálne náklady, prenájom priestorov a techniky, ubytovanie, stravu, cestovné, audit, mobilnú aplikáciu, webovú stránku či propagáciu. Kontrola nákladov má byť viacúrovňová.

Okrem Nových Zámkov sa vo finále o titul Mesto kultúry 2020 uchádzali aj Stará Ľubovňa a Spišská Nová Ves. Úplne prvým Mestom kultúry sa na Slovensku stala Banská Štiavnica, ktorej patrí tento honor v roku 2019.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na NovéZámky24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.