Žiakom sa obeduje lepšie: Mesto opravilo prepadnutú podlahu základnej školy

Podlaha v školskej jedálni ZŠ Robotnícka bola pred začiatkom letných prázdnin v havarijnom stave. Podľa vyjadrenia magistrátu sa prepadala sa na viacerých miestach.

„Príslušní odborníci a Regionálny úrad verejného zdravotníctva ju po obhliadke označili za degradovanú a poškodenú. Rekonštrukcia bola potrebná,“ uviedol magistrát.

Vedenie školy preto požiadalo samosprávu o riešenie situácie, na čo reagovalo mestské zastupiteľstvo schválením finančnej injekcie ZŠ Robotnícka vo výške 35-tisíc eur určených na opravu podlahy. Peniaze boli poskytnuté z rezervného fondu mesta.

Rekonštrukcia podlahy prebiehala počas mesiaca august, tak aby sa opravy stihli dokončiť do začiatku školského roka, čo sa aj podarilo.

Deti tak po príchode z letných prázdnin môžu obedovať v jedálni s novou, bezpečnou podlahou, ktorá sa už neprepadáva.

„S priebehom prác i s ochotou všetkých, ktorí sa na tomto diele podieľali som nadmieru spokojná a všetkým zo srdca ďakujem,“ vyjadrila sa riaditeľka školy Mária Herdová.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Moravce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.