Prvá premiéra tejto sezóny: Spišské divadlo uvedie komédiu Krásne je v Tatrách

Vinko Möderndorfer patrí medzi významných a oceňovaných súčasných slovinských dramatikov. Jeho komédia Krásne je v Tatrách, v preklade, úprave a réžii umeleckého šéfa Spišského divadla Michala Babiaka je ostrou satirou na spoločenské neduhy v období, ktoré nasledovalo po páde komunistického režimu vo východoeurópskom blo­ku.

Premiéru divadelnej hry Krásne je v Tatrách môžete v Spišskom divadle vidieť už 27. a 28. septembra o 19:00.

Veselá fraška s kriminálnou zápletkou srší priamym absurdno-groteskným humorom. V hre vystupujú dve mafiánske skupiny, ktoré prichádzajú do Tatier, kde má prebehnúť obchod so zbraňami.

Dej sa zamotáva, keď do hotela prichádza minister vnútra, a tak vzniká rad rôznych omylov a nedorozumení. Hra vyvoláva záchvaty smiechu, no zároveň s nevídaným ostrím pranieruje korupciu, prepojenie mafie a spoločenských elít.

Účinkujú: Mária Brozmanová, Petra Dzuriková, Adam Herich, Mikuláš Macala, Matúš Hollý, David Szöke, Jozef Novysedlák , Albín Medúz a. h. , Tomáš Krištof a Edo Valašík.

V prostredí Markušovského kaštieľa prebehlo zaujímavé podujatie. Viac uvidíte v priloženej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: archívne

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Spišská24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.