Burčiak, trhy, atrakcie: Dátum žiarskeho jarmoku je vonku

Naše mesto bolo známe jarmočnou tradíciou už v dávnej minulosti a v tomto trende pokračuje modernými žiarskymi jarmokmi. Jarmok zostáva verný októbrovému dátumu.

Ako pre Žiar24 potvrdil vedúci Kancelárie primátora mesta Martin Baláž, konať sa bude 11. – 12. októbra, predaj občerstvenia ale začne už vo štvrtok desiateho. Termín je tiež zvejnený na oficiálnom webe jarmoku spolu s podmienkami pre predajcov, ktorí sa už postupne prihlasujú.

Podľa Baláža mesto výraznejšie zmeny v organizácii podujatia neplánuje a zostane pri osvedčenom modeli.

,,Žiadne väčšie zmeny nechystáme, zostávame pri tradičnom a úspešnom koncepte z uplynulých rokov. Občerstvenie nájdu návštevníci na Svätokrížskom námestí, zábavné atrakcie a ostatný sortiment bude pokračovať cez Hviezdoslavovu a Kmeťovu ulicu a v prípade potreby až na Moyzesovu,“ uvádza.

Jarmok v starej časti Žiaru v uplynulých sezónach ráta predajcov v stovkách a návštevníkov v tisícoch. Pred pár rokmi sa jeho súčasťou stal aj predaj tradičných pokrmov z dvora Svätokrížskeho domu, ktorý je zrekonštruovaný ako autentické obydlie starých Svätokrížanov.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žiar.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.