Zainvestuje sa do športovísk v Zámkoch? Radnica sa bude uchádzať o podporu

Len nedávo bola ukončená čiastočná rekonštrukcia športovej haly Milénium. V budúcnosti by sa mohli dočkať aj ďalšie novozámocké športoviská. Závisí to aj od toho, ako bude radnica úspešná v čerpaní externých zdrojov.

Rozhodla sa totiž podať viacero žiadostí o príspevok na sfunkčnenie miestnej športovej infraštruktúry. Týka sa to areálu tenisových kurtov, futbalového štadióna L. Gancznera a atletického štadióna na Sihoti.

Tenis

Radnica má predložiť projekt rekonštrukcie a modernizácie tenisovej haly v športovom areáli na tenisových kurtoch na Čerešňovej ulici. V hale je treba vynoviť kúrenie, šatne a hraciu plochu.

Za grant by mali byť zaobstarané tri plynové teplovzdušné vykurovacie jednotky (19 800 eur s DPH). Nákup zariadenia šatní (skriniek a lavičiek) pre športovcov má stáť 3 600 eur s DPH. Najväčšiu investíciu vyžaduje kompletná výmena tenisového povrchu. V projekte sa uvažuje s tvrdým povrchom typu „hardcourt – Plexipave Plexicushion Prestige“ za 32 000 eur s DPH.

Mesto by sa v tomto prípade podieľalo na spolufinancovaní tým, že stavebnú časť rekonštrukcie šatní zabezpečí príspevková organizácia mesta Novovital.

Futbal

Cieľom projektu, ktorým sa radnica snaží získať grant zo štátneho rozpočtu, je vybudovanie zázemia pre mládežníkov na Futbalovom štadióne Ladislava Gancznera. Projekt pojednáva o výmene súčasných tribún za tri nové montované tribúny a dve hráčske striedačky.

Výška sumy finančnej podpory na jeden projekt je minimálne 10 000 eur, maximálne je to 50 000 eur. Povinné spolufinancovanie zo strany mesta je 25 % z celkovej sumy. Celkové výdavky projektu sú podľa rozpočtu 75 000 eur, žiadaná výška finančného príspevku je 50 000 eur.

Atletika

Slovenský atletický zväz dostane od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sumu 5 miliónov eur na rekonštrukciu a výstavbu atletických štadiónov. Rád by si z nej odkrojil aj Atletický club Nové Zámky.

V tomto prípade ide o rekonštrukciu atletického oválu na Štadióne na Sihoti. Aktuálne je povrch bežeckého oválu značne poškodený. Nový umelý polyuretánový vodopriepustný povrch hrúbky 10 – 13 mm by mal byť využívaný počas tréningového procesu, atletických podujatí a zároveň širokou verejnosťou mesta. V sektoroch technických disciplín by mal byť použitý umelý polyuretánový vodonepriepustný povrch.

Celkové výdavky projektu podľa rozpočtu sú 667 000 eur, maximálna požadovaná výška finančného príspevku je 400 000 eur. V prípade úspechu žiadosti by sa mala radnica spolupodieľať na financovaní sumou 267 000 eur.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na NovéZámky24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.